جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

آب آشامیدنی البرزنشینان از کجا تأمین می‌شود؟

  مدیر عامل شرکت اب و فاضلاب البرز گفت: هفت شهر البرز با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

  «غلامرضا رضایی‌فر» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در فصل تابستان مصرف آب مشترکان به‌شدت افزایش می‌یابد.

  وی ادامه داد: با توجه به محدودیت شبکه توزیع و انتقال آب استان، اختصاص اعتبار مناسب برای تأمین نیاز مشترکان لازم است، اما متأسفانه هم‌اکنون با مشکلات اعتباری مواجه هستیم.

  رضایی‌فر خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که عده زیادی از شهروندان البرزی از کولر آبی برای خنک کردن فضای خانه‌هایشان استفاده می‌کنند، مصرف آب در فصل تابستان به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

  وی افزود: هر کولر روشن در فصل تابستان در هر روز 400 لیتر به حجم آب مصرفی مشترکین اضافه می‌کند.

  این مسئول توضیح داد: چون‌که دمای هوا درفصل تابستان گاه به بالای 40 درجه می‌رسد از شهروندان درخواست می‌شود در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا برای تأمین آب مورد نیاز آن‌ها دچار مشکل نشویم.

  رضایی‌فر در بخش دیگری از صحبت‌های خود به منابع تأمین‌کننده آب آشامیدنی استان اشاره کرد و گفت: 25 درصد آب آشامیدنی شهروندان البرزی از آب‌های سطحی و 75 درصد دیگر نیز از آب‌های زیرزمینی تأمین می‌شود.

  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان افزود: فشار آب فعلی در اکثر مناطق استان آب مورد نیاز تا طبقه دوم را تأمین می‌کند و برای تأمین آب طبقات بالای ساختمان باید از پمپ و مخزن ذخیره استفاده شود.

  رضایی‌فر یادآور شد: در این میان خیابان‌هایی که در ابتدای شبکه توزیع آب شهری قرار دارند، از فشار آب بهتری برخوردارند و خیابان‌هایی که در انتهای شبکه قرار دارند، فشار آب کمتری دارند.

  این مسئول گفت: از مجموع 17 شهر  تحت پوشش آبفای البرز، شهرهای کرج، فردیس، کمال‌شهر، ماهدشت، کوهسار، شهر جدید و قدیم هشتگرد و نظرآباد در وضعیت دشواری از نظر تأمین آب قرار دارند.

  وی یادآور شد: از ساکنین این شهرها انتظار می‌رود در مصرف آب حساسیت بیشتری داشته باشند تا تابستان امسال بدون قطعی آب سپری شود.


  این مطلب تا کنون 16 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 12 مرداد 1395
  منبع
  برچسب ها : تأمین ,تابستان ,مصرف ,استان ,فشار ,آشامیدنی ,برای تأمین ,شهروندان البرزی ,قرار دارند، ,مورد نیاز ,شبکه توزیع ,
  آب آشامیدنی البرزنشینان از کجا تأمین می‌شود؟

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر